Bilgi

Bilgisayar mikrofon ihtiyacı

Written by admin

Bilgisayar mikrofon ihtiyacı

Bilgisayarınızı kullanırken mikrofon ihtiyacınız olduğu oluyor mu? Bir oyun oynarken, Skype veyahut team speak gibi programlar kullanırken mutlaka mikrofona ihtiyaç duyuyoruz. Mikrofonumuz bozulmuş olabilir veya o an teknik, yazılımsal bir sorundan dolayı çalışmıyor olabilir. Böyle durumlarda mikronsuz kalmanız istenilen bir durum olmayacaktır. Peki, o an mikrofonumuz yoksa ne yapacağız? Milyonlarca insan akıllı telefonunu bir mikrofon gibi kullandı. Siz de çareyi akıllı telefonunuzda bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey WO Mic programını bilgisayarınıza ve cep telefonunuza kurmak olacak. Sonrasında ise kolay bir şekilde Cep telefonunu mikrofon olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
Nasıl Yapılıyor?
Konuya biraz detaylı bakacak olursak, internet üzerinden WO Mic web sayfasını ziyaret etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Buradan edineceğiniz uygulamaları bilgisayarınıza ve akıllı telefonunuza kurduktan sonra her iki cihazda da programı çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında ise bu iki cihaz Wi-Fi veyahut USB üzerinden birbirine bağlanacak. Unutulmamalıdır ki en iyi performansı USB girişi ile bağladığınızda alacaksınız. Şayet bunu yapamıyorsanız Wi-Fi seçeceğini denemelisiniz. Eğer bu da olmuyorsa Bluetooth’u deneyebilirsiniz. Bu üç alternatiften biri başarılı olacaktır.
Sahip Olacağınız Avantajlar Neler?
Teknolojiyi kullanmak her zaman insana avantaj getirir mi bilinmez fakat doğru kullanıldığı zaman mutlaka sahip olacağınız birkaç avantaj bulunmaktadır. Bu avantajları cep telefonunu mikrofon olarak kullanma ciheti ile inceleyecek olursak, bilgisayarınızı mikrofon olmadan mikrofonlu bir şekilde kullanabilecek olmanız geliyor aklımıza. En nihayetinde hepimizin mikrofon ihtiyacı oluyor. Bununla birlikte mikrofona ihtiyaç duyduğumuz anlar da oluyor. Mikrofona ihtiyaç duyduğunuzda eğer bilgisayarınızdaki mikrofon çalışmıyorsa telefonunuzu harici mikrofon gibi kullanabilirsiniz. Günümüz teknolojisine bakıldığı zaman hemen hemen her evde bir akıllı telefon bulunuyor. Neden bu akıllı cihazı mikrofon olarak kullanmayalım ki?

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment