Bilgi Eğlence

Kişisel Blog Siteleri – En iyi Kişisel Bloglar 2017

Written by admin

Kişisel Blog Siteleri

2017 yılına girmiş bulunmaktayız bu zamana kadar okuduğum kişisel blogları size Kişisel Blog Siteleri adı altında paylaşacağım. Bu blogların bazılarını çok uzun zamandır takip etmekteyim bazılarıyla yeni tanıştım hepsi birbirinden profesyonel ve usta blog yazarları. Eğer wordpress ve blog ile ilgileniyorsanız bu blogları kesinlikle okumalısınız.

Kişisel Blog Sitesi Nedir ?

Kişisel blog sitesi yazarın kendi görüşlerini, hobilerini, sevdiği şeyleri, ilgi alanlarını okuyucuya aktaran blog şeklidir. Bu tür blogların belirli bir konusu yoktur wordpress ile ilgili yazı yazarken bir diğer yazısı hobi oyuncakları ile ilgili olabilir. Bu yüzden bu tür blogları okumak okuyucu açısından çok avantajlıdır. Yazar içinde bir o kadar zor bir blog türüdür çünkü belirli bir konusu olmadığı için sürekli ne yazsam diye düşünür. Kişisel blog siteleri yazar için hem dezavantajdır hemde avantajdır.

Okuduğum Bloglar:

 1. Blog Hocam

  bloghocam.blogspot.com'dan alınmıştır. Sitenin logosudur.

  bloghocam.blogspot.com’dan alınmıştır. Sitenin logosudur.

  4 sene önce blogger ile tanıştığımda takip etmeye başlamıştım. Serdar ağabey (Ağabey diyorum çünkü hem benden büyük hemde saygı duyduğum bir kişilik.) işinde tam bir ustadır. Aradan yıllar geçmesine rağmen aynı düzen ve istikrarla büyümeye devam etmektedir. 4 Sene önce kullandığı o göz alıcı Turuncu Tema okuyucularının o kadar dikkatini çekmiş olsaki Google’a “Blog Hocam” yazınca hemen “Blog Hocam Teması” önerisi çıkıyor. İlk sıraya koymamda ki neden ilk okuduğum ve sürekli takipte kaldığım bir blog olmasından dolayıdır.

 2. Wpmavi

  wpmavi.com'da alınmıştır. sitenin logosudur.

  wpmavi.com’da alınmıştır. sitenin logosudur.

  Burak ağabeyin blogu ile geçen sene tanıştım. Bu blogu açmamda ki en büyük etkenlerden biride Burak ağabeyin blogudur. Onun yazdığı yazıları okuyarak kendi blogumu açmaya karar verdim ve şu an buradayım. Kişisel Blog ile veya herhangi bir blog ile ilgileniyorsanız kesinlikle okumanız gereken bir yazardır. Yazı düzeni okuyucuyu asla sıkmaz sayfalarca yazı yazsa bile sıkılmadan okursunuz. Burak ağabeye blogunda başarılarının devamını dilerim.

 3. Gökhan Tekin

  gokhantekin.com'dan alınmıştır sitenin logosudur.

  gokhantekin.com’dan alınmıştır sitenin logosudur.

  Gökhan ağabeyin bloguylada yeni tanıştım 2-3 aydır sık sık olmasada ziyaret etmeye çalışıyorum. Gökhan Ağabey blogunda okuyucularına kendi bilgilerini ve düşüncelerini aktarıyor. 14 Kasım 2016’da Ödev konusu hakkında yayınladığı yazı çok dikkatimi çekmişti tamamen benim görüşlerimi aktarıyordu umarım sistem Gökhan ağabeyin dediği gibi öğrenciyi sıkmayan okulu sevdiren bir sisteme dönüşür. Kişisel Blog Siteleri arasında en iyilerinden biridir.

 4.  Onur Değer

  onurdeger.com.tr'den alınmış olup sitenin logosudur.

  onurdeger.com.tr’den alınmış olup sitenin logosudur.

  Onur ağabeyin yazdığı bloguda okumaya başlıyalı en fazla 1 ay oldu Google’da arama yaptığımda karşıma çıkmıştı. Sitesinde benim en çok dikkatimi çeken “Blog Kardeşliği” bölümüydü. Buraya herkes kendi blogunu ekleyebiliyor ve ziyaretçi alabiliyordu. Bir blogun sahibi bu kadar cömertse bana da onu tebrik etmek düşer.

 5. Kadir Blog

  KadirBlog logosudur. www.kadirblog.com adresinden alınmıştır.

  Kadir ağabeyin blogunu Kasım ayından beri takip ediyorum kendisi blogunu sürekli güncel tutmaya çalışıyor ve güncel bilgileri aktarıyor. Ayrıca bu yazım içerisinde belirttiğim bloglar arasında tasarımını en çok beğendiğim kişisel blogdur kendisi. KadirBlog sadece webmaster alanında yazılan paylaşmıyor ürün incelemeleride belirtiyor.

 6. Ve Ben 🙂

  Bu listeye kendimi dahil etmek yada etmemek arasında çok kaldım. Sonra yahu ne olacak diyip kendimi ekleme kararı verdim. Bu yazıyı yayımladığım sırada Kişisel Blog olarak gerçekten çok iyi yol aldığımı düşünüyorum. 1.5 ay gibi kısa bir sürede kalıcı takipçiler ve arkadaşlar kazanmaya başladım. Bu işe girerken bu kadar kısa zamanda bu kadar ilerlemeyi beklemiyordum. Sizlerle birlikte daha da büyüyeceğime eminim. Yukarıda ki takip ettiğim bloglar sayesinde de kendimi geliştireceğimi biliyorum.

Kişisel Blogların Hepsi İyidir

Bu zamana kadar okuyupta burada yer veremediğim blogların hepsinden özür diliyorum. Bana göre kişisel blogun iyisi kötüsü olmaz çünkü kişisel blog bir bireyin düşüncelerini yansıtır ve bu düşünceler bir bireye ait olması sebebiyle benim için önemlidir ve değerlidir. Yukarıda belirttiğim bloglar benim sürekli takip ettiğim ve bana birşeyler katan bloglardır bu yüzden böyle bir liste hazırlama ihtiyacı duydum.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

9 Comments

 • Merhabalar.
  Buradaki bloglar gerçekten alanında çok başarılı bloglar. Öncelikle böyle güzel bir listede benim bloguma da yer ayırdığın için çok teşekkür ederim Onur.

  Fakat benim linkimi yanlış yazmışsın tıkladığımda bloguma girmedi. Blogumun uzantısı com.tr değil sadece .com
  Doğrusu söyle olacak
  http://www.bloggokhantekin.com

  Tekrar teşekkür ederim.

  • Öncelikle çok özür dilerim hemen düzelttim bu hatayı. Ayrıca güzel yorumunuz için de çok teşekkür ederim.

 • Merhaba Onur,

  Öncelikle bu yazıda Blog Hocam’a da yer verdiğin için teşekkür ederim. Sana eğitim hayatında ve blog serüveninde başarılar dilerim.

  İrtibatı koparmayalım 🙂

 • Kardeşim merhaba,
  Burada banada yer verdiğin için sana teşekkür ederim. Bu kadar mailin arasından yeni gördüm ve anında geri döndüm. Kusura bakma 🙂 umarım blog hayatında çok iyi yerlere gelirsin. Ovgün içinde ayrıca teşekkürler. Görüşmek dileğiyle…

 • Merhabalar liste güzel olmuş, benimde takip ettiklerim var, eline sağlık.Listede kendi blogumu görmek hoş olurdu.Gezip gördüğüm yerleri yazıyorum.Siteme göz atıp yeterli görüp listeye dahil ederseniz sevinirim 🙂

Leave a Comment