Eğlence

Assassin’s Creed Film Yorumu

Written by Onur Çakır

Assassin’s Creed Filmi

Merhaba arkadaşlar bir haftalık aradan sonra yeniden kişisel blog konumuzla birlikteyiz. Bugün izlediğim ve çok beğendiğim Assassin’s Creed filminin bende bıraktığı izleri yorum olarak sizinle paylaşmak istiyorum. Film hakkında spoiler vermeyeceğim o yüzden gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz. Assassin’s Creed film yorumu spoilersız bir şekilde paylaşıyorum.

Öncelikle Assassin’s Creed’in ne olduğunu bilmemiz gerekir burada ki olay tapınakçılar ile suikastçilerin yüzyıllardır çatışmasıdır. Bu çatışmanın temel sebebi insanlığın ilk başkaldırısı olarak gözüken “Elma” çalma (Burada Adem ile Havva olayına atıfta bulunuyor herhalde) olayı ve elmayı simgeleyen küre şeklinde bir cisim.

Suikastçi tayfa bu elmayı saklıyor ve korumaya alıyor inanışa göre tapınakçılar bu elmayı ele geçirirse dünyanın genetik sırrını çözecek ve dünyada ki savaşı bitirecek ve tüm insanlığın kendilerine itaat etmelerini sağlayacaklardı. Bu elmayı  ana karakter olan suikastçi çok gizli birine verir ve yüzyıllar boyunca bulunamaz tapınakçılar bu simgeyi bulmak için şirket kurarlar ve çalışmalar yaparlar. Assassin’s Creed film yorumu konumuza devam edelim.

Abstergo Nedir ?

Tapınakçılar tarafından kurulmuş ve elma simgesini bulmak, bu yolda çalışma yapmak için açılmış şirkettir. Bu aramayı, suikastçi soyundan gelen insanların beyinlerinde yapıyorlar. Bu insanlar suikastçi atalarından DNA bulundurdukları için anıları hafızalarında yer alıyor.

Abstergo şirketide bu anıları canlandıran ve görme imkanı sağlayan bir makine geliştiriyor ve bunu ana karaktere bağlayarak elmanın nerede bulunduğunu karakterimizin hafızasında arıyorlar.

Assassin’s Creed Film Yorumu

Filmi 3d olarak izledim ve gerçekten beni etkiledi. Filmde 3d sahneler çok iyi kullanılmış ve göz yormuyor. Filmde aksiyon sahneleri yeteri kadar var ve izleyiciyi etkiliyor. Assassin’s Creed’in fragmanı çıktığında film eski zamanda geçiyor gibi görünüyordu. Film başladığında ise tam tersi oldu filmin büyük bir bölümü bulunduğumuz zamanda geçti ve beni hayal kırıklığına uğrattı bu yönüyle.

Filmde Hikaye olarak oyuna bağlı kalmaya çalışmışlar fakat sahneler oyundan bağımsızdı. Oynadığımız Assassin’s Creed oyununda sürekli geçmiş zamanda bulunuyorduk ve suikastler gerçekleştiriyorduk. Filmde ise geçmiş zaman yukarıda belirttiğim gibi daha az fakat bu seferde Abstergo şirketi ve burada bulunan diğer suikastçilerle uğraşıyoruz.

Son olarak ben filmi çok beğendim ve herkese tavsiye ederim kesinlikle sinemada gidip izlemeniz gereken bir filmdir.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

3 Comments

Leave a Comment