Eğlence

Aylık Trafiğim 2500 Kişiye Ulaştı !

Aylık Trafiğim 2500 Kişiye Ulaştı !

Merhaba arkadaşlar hazır Trabzon’dayken blogumun verilerini detaylıca bir inceliyeyim dedim ve Google Analytics yardımıyla bir aylık verilerime baktım. Okul döneminde blogumla çok ilgilenemediğim için ziyaretçi sayısı düşsede Ramazan ayı ve sonrasında ziyaretçi sayımda müthiş bir artış olmaya başladı.

Yaklaşık 6 ay önce yazdığım ayda 1000 kişiye ulaştım adlı bir yazı yazmıştım. O yazımın üzerinden tam 6 ay geçti ve ben bu 6 ayda istatistiklerimi yükseltmeye devam ettim. Benim aylık ulaştım bu trafiğe tıpkı eski yazımda belirttiğim gibi günde ulaşan bloglar var. Hayalimiz tabii ki o blogların seviyesine çıkmak 🙂 .

İstatistiklere şöyle bir göz gezdirmek gerekirse aylık yaklaşık olarak bloguma 2500 tekil ziyaretçi gelmiş. Bu kullanıcıların %15 gibi bir bölümü sitemi daha önce ziyaret eden kullanıcılardan oluşuyor. Yani yaklaşık olarak 350 kişi sitemi tekrar ziyaret etmiş bu rakam kötü sayılmasada yükseltmek benim için daha önemli. Gelen trafiğin %85’lik kısmı yeni ziyaretçi.

Trafiğimin %70’lik bölümü arama motorlarından gelmiş bu 1500 kişiye tekabül ediyor benim için gayet güzel bir rakam. Benim şu an tek sıkıntı sosyal medyadan gelen ziyaretçiler. Bu kadar paylaşımıma rağmen özellikle Google Plus, Facebook, Twitter gibi en popüler sosyal ağlarda sitemi paylaşmama rağmen 300 kişi toplayabilmişim. Burdan çıkarmamız gereken sonuç sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekmek için daha değişik yazılar üretmem gerekiyor.

Sitem 8 aylık oldu ve içinde şu an 92 adet özgün makale ve bu makalelere gelen 170 güzel yorumunuz bulunuyor. Önceki yazımda belirttiğim blogları hala takip ediyorum bunun üzerine Cemal Cem Altıntaş blog ismiyle Fakir Yazar‘ı takip etmeye başladım. Takip etmenizi kesinlikle öneririm.

Tekrar Teşekkürler 🙂

Bu yolda benimle birlikte olan ziyaretçilerime, takip ettiğim bloglara tekrar teşekkürlerimi iletiyorum ve nice 2500 kişilere diyerek sizlere veda ediyorum 🙂 .

 

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

4 Comments

Leave a Comment