Eğlence

Kış Geliyor – Öğrenci Kışı Neden Sever ? Kar Tatili Olur mu ?

Kar Tatili Neden Sevilir ?

Artık kış mevsimine girdik. Öğrencinin aklında tek bir soru Kar tatili olur mu ?
. Havaların soğumasıyla birlikte grip, nezle ve sayamıyacağımız daha bir çok hastalık kendini gösterdi. Bu yazıyı yazdığım şu zamanda bende çok fena grip olmuş durumdayım ve kat kat giyinmiş bir biçimde oturmaktayım. İlk aylar bu şekilde geçer daha sonra alıştıkça hastalıklar biter ve kış mevsiminin tadını çıkarmaya başlarız hele birde kar yağarsa tadından yenmez.

Kar Tatili Olur mu ?

Kar yağmadan havaların soğumasıyla birlikte öğrencinin aklına gelen ilk soru Kar Tatili Olur mu ? sorusudur. Art arda sınava girdiğimiz haftada iki bazen üç tane performans ödevi getirdiğimiz bu dönemlerde kar tatili öğrencinin en çok beklediği şeydir. Adeta hızır gibi yetişir ve öğrenciyi sınavından, ödevinden bir nebzede olsa kurtarır ve rahatlamasını sağlar.

En büyük heyecan ve mutluluk akşam saatlerine kadar okulun tatil olup olmayacağını beklemekle geçirir öğrenci. Eğer tatil olursa mutluluktan havalara uçar tatil olmayacaksa öğrenci kendini zaten hazırlamıştır bir hüzünle yatağına girer ve yatar.

Çay ve Kitap Molası

Kış geldiği zaman herkes sosyal medyaya fotoğraf atmaya başlar. Çoğu cam kenarında sıcak bir çay ve elinde bir kitap ile fotoğraf atar bu artık klasikleşmiştir. Kar veya yağmur yağdığı zaman bu tipler hemen sosyal medyada türerler. Bu klasik modaya sizde katılabilirsiniz.

Kış zamanı evimizde ne yapabiliriz ?

En yararlı olarak kitap okuyarak boş zamanınızı hem yararlı hemde eğlenceli bir biçimde geçirebilirsiniz. Kış zamanı evinizde yapabileceğiniz pek bir aktivite yok zaten. Film izleyebilirsiniz internette kişisel blogları okuyabilirsiniz. Belkide şu an Google Kişisel Bloguma Google’dan geldiniz ve bu yazıyı okuyor olabilirsiniz.

Tabii siz bunları yaparken muhtemelen öğrenci arkadaşlarım testlerle boğuşuyor, sınava çalışıyor, performans ödevi yapmaya çalışıyor olacaklardır. Bu öğrenci milletinin içine bende dahilim.

 

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment