Eğlence

Küfür Etmenin Zararları – Küfrün Zararları

Written by admin

Küfür Etmenin Zararları

Nereden çıktı bu konu derseniz Twitter’da TT’ye girmiş bir konuyu ele alıyoruz. Küfür etmenin zararları konusunda Twitter’da herkes bir şey yazmış peki küfür bu kadar zararlımı bunu güzel bir yazı ile ele alalım. Küfür etmenin faydaları hakkında da kısa bir özet geçebiliriz alt kısımlarda.

Küfür Etmenin Zararları

Hayatımızda Küfür

Küfür etmenin zararları arasında en önemlisi alışkanlıktır. Bu sıkıntıyı herkes yaşamıştır eğer ağzınız bir kere küfüre alıştıysa kolay kolay bırakamazsınız. Canınız yandığında, sevindiğinizde, üzüldüğünüzde yani duygularınızı ifade etmeye kalktığınızda ağzınızda bir anda akla hayale sığmayacak küfürler çıkabilir.

Şimdi okurken diyeceksiniz ki bunun insana ne zararı olabilir ? Bu duyguları okulda bir öğretmeninizin yanında bir büyüğünüzün yanında yaşayıp aniden ağzınızdan bir anda küfür çıkınca, işte o zaman anlıyorsunuz nasıl bir zararı olacağını. Bir anda kıpkırmızı kesiliyorsunuz utanıyorsunuz hayat sizin için bir dakikalığına duruyor. İşte tüm bunları yaşamamak için küfrü kullanmayı bırakabiliriz.

Ayrıca küfür çok ayrı bir samimiyet yaratıyor. Karşınızda ki kişi sürekli cümlenin sonuna “AMK” ifadesini yerleştiriyorsa siz iki dakika o kişiyle ciddi olamıyorsunuz. Önemli bir konuyu bile konuşurken sebebsizce bir küfür ortamı oluşuyor ve buna bağlı olarak bir ciddiyetsizlik gelişiyor ve buda iletişim kopukluğuna neden oluyor.

Haklıyken Haksız Duruma Sokar

Küfreden kişi her zaman haksız durumundadır. Tıpkı şiddet gibidir siz haklı olsanız bile karşınızdaki bireye küfrederseniz haksız duruma düşersiniz. İnsanları birbirine düşman eder olur olmadık yerden kavgalar çıkarır. Gereksiz yere insanı ahlaksız duruma sokar.

Küfretmenin Faydası Yok mu ?

Şimdi yazıyı okuyan herkesin aklına gelen bir sorudur. Bu kadar yerin dibine soktuk peki bu küfrün hiç mi faydası yok. İnsanlar neden küfür etme ihtiyacı duyarlar ? Küfrün insanları rahatlattığı gerçeği herkes tarafından bilinen bir durum. Örneğin elinizi bir yere sıkıştırdığında o anki acıyla bağırarak bir küfür edersiniz ve bir anda rahatlama gelir. Bu yönden bakarsanız faydalıymış gibi dursada bana göre durum böyle değil.

İnsan o anki öfkeyle ve rahatsızlıkla kötü bir şey söylemek bağırarak acısını atmak istiyor. O anki öfke ile birey sadece bağırsa rahatlama hissinin yine sağlanacağını düşünüyorum.

Twitter’da Bu konuyu tartışabilirsin.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment