Eğlence

Türkiye’de Her Şeyden Şikayet Etmek Çözüm Yolu Bulalım

Written by Onur Çakır

Türk İnsanının Memnuniyetsizliği

Merhaba dostlar bugün sizlerle birlikte Türk insanının yaşadığı zorluklardan ve bu zorluklara çözüm bulamaması hakkında yazacağım. Türk insanın su problemi varsa gidip bunu kahvehanede konuşur çözüm yolu aramaz gerekli mevki ve makamlara bildirmez. Yetkili birimlere bildiripse bile her şeyin kolayca düzeleceğini düşünüp sorununa çözüm bulmaz.

Bu düşünceyi bende uyandıran matematik öğretmeni Tansel Genç’e buradan selamlar. Evimize gelmeyen bir su olduğunu düşünelim bu sorunu belediyeye bildirmek yerine kahvehane ortamında arkadaşlarımıza anlatıyoruz üzerine beş saat bile konuşsanız bu sorun kahvehanede çözülmez beş saat burada arkadaşlarınızla bu konuyu tartışacağınıza bir saatinizi belediyede şikayete ayırsanız sorununuz çözülecektir.

Okulda ki Ödev Konusu

Okulumuzda ” piyade boş durmasın ” zihniyetinde olan öğretmenlerimiz bize sürekli ödev vermekte bizde kafamızı masadan kaldıramamaktaydık. Öğrenci milleti olarak sürekli şikayet halindeydik ve çözüm aramıyorduk. En sonunda öğretmenlerimize ödevleri hafifletmeleri konusunda başvuruda bulunduk ama nafile.

Öğretmenlerimiz sadece kendi derslerine giriyoruz sanıyorlar ki bize sürekli ödev verip duruyorlar. Bizde çözüm yolu aramaya başladık ve performans ödevlerini arkadaşlarımızla birlikte yağmaya karar verdik. Bunun sonucunda tek yapmamız gereken ödevleri sınıfta üçerli veya beşerli gruplar halinde beraber yaptık bunun sonucunda ödevlerimiz birbirlerimize benzedi ve hocalarımız bu yüzden bizden puan kırmaya başladı.

Bu çözüm yolumuzda çöpe gitmiş oldu. Şu sıralar hala çözüm aramaktayız ve kendimize zaman ayırmaya çalışıyoruz. Bu yazıyı yazmak için haftasonunu bekledim ve boş kaldığım bir saat içerisinde bu yazıyı sizlerle paylaştım.

Çözüm Yolu Üretin

Yukarıda ki örnekte olduğu gibi hayatınızda yaşadığınız sorunlara çözüm üretmeye çalışın. Unutmayın ki kahvehanede veya bir arkadaş ortamında bulunduğunuz şikayetler size bir şey kazandırmayacak ve sorununuzu çözmeyecektir. Bunun yerine beyin fırtınası yaparak çözüm yolları üretmelisiniz.

Özetle

Bugün sizlere sorunlarınıza çözüm bulmak için gereken bir iki yolu aktardım umarım beğenmişsinizdir. Sizinde hayatınızda böyle bir olay geçtiyse yorum bölümünde bize aktarabilirsiniz hepinize iyi günler dilerim.

 

 

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment