Genel

1 Ayda 1000 Kişi – Teşekkürler

Written by Onur Çakır

Kısa Zamanda 1000 Kişi

Bloğumu açtığım süreden itibaren neredeyse 2.5 ay geçti. İlk ayım pek hareketli geçmesede bulunduğumuz ay hem kişisel bloğum hemde benim için çok hareketli geçti. Bu sitenin ilk ayını tasarımına, hızına, optimizasyonlarına verdim. Bu yüzden çok kullanıcı odaklı olamadım. Tek amacım vardı oda arama motorlarında biraz daha üst sıralara çıkabilmekti.

Bu zaman süresinde toplamda 42 adet yazı girdim. Bu yazılarıma çok değerli 46 yorumunuz geldi. İlk ayımı sitem için yok sayıyorum çünkü tamamıyla sitemi düzenlemekle geçirdiğim bir aydı. Son bir ay ise kullanıcı odaklı olduğum ve güncel olmaya çalıştığım bir zamandı. Kişisel blog adresimde bunlar yaşandı.

15.12.2016 tarihinden 15.01.2017 tarihine kadar yaklaşık 1000 kişi bloğumu ziyaret etti. Bu ziyaret çerçevesinde sitemde ortalama 2 dakika zaman geçirdiler. Bu oranlar benim için gerçekten muhteşem. Kısa sürede bu kadar başarı beklemiyordum.  Bu arada bu yazdığım rakamı günde yakalayan bloglar var umarım o blogların içerisine bende girerim.

Siteme gelen 1000 kişiden 700 kişi yeni ziyaretçi, 300 kişi ise siteme tekrar gelen kullanıcılar. Bu demek oluyor ki birilerinin aklında kalmışım ve beni tekrar ziyaret etmişler. Ayrıca bloğumu ziyaret eden kişilerin %50’lik kısmı arama motorlarından gelmiş, bu demek oluyorki iyi bir SEO çalışması yapmış durumdayım. Ayrıca %30’luk kısmıda sosyal medyadan geldi. Geriye kalan kullanıcılar direk bağlanan ve referans sitelerden gelen kullanıcılar.

Hepinize Teşekkür Ederim

Bu kısa zamanda bana destek veren ve elimden tutan herkese tek tek teşekkür ederim. Blog macerası yolunda Burak Oran başta olmak üzere, Gökhan Tekin, Sosyal Medya Kafe’den Sibel Ordueri gibi isimlerden destek aldım. Onlara da ayrıca teşekkür ederim.

Tabii teşekkürlerin en büyüğü yazılarıma yorum yapan ve beni sürekli takip eden daim misafirlerimedir. Sizin yeriniz bende ayrı 🙂 .

Yeni Hedefler Belirliyorum

Başarı Nasıl Gelir ? adlı yazımda belirttiğim gibi kendime bir hedef koymuştum ve bu hedefi gerçekleştirdim şimdi kendime yeni hedefler koyma zamanı. Yeni hedefim daha uzun süreli olacak. Bu hedef hem bloğumla alakalı hemde benimle alakalıdır. Umarım başarırım.

Sizede tavsiyem kendinize hedefler belirlemeniz yönündedir.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

6 Comments

Leave a Comment