Eğlence Genel

Bilgisayarla ilk Tanışmam – Bakış Açısı

Written by Onur Çakır

Bilgisayarla ilk Tanışmam

Bloğumda eski anılarımı paylaşmak istiyorum. İlk olarak bilgisayarla ve teknolojiyle tanışmamı sizinle paylaşmak istedim. Ağabeyimin bilgisayara merakından dolayı benim küçüklüğümden beri evimizde hep bilgisayar bulunmuştur ilk başlarda yaklaşmaya korktuğum bu aletle şu an ayrılmıyorum. Bilgisayarla ilk tanışmam bu şekilde oldu.

Büyüklerim bilgisayarda oyun oynarlardı bende onları izlerdim arada benide oynatırlardı. Bazen merakımdan gizlice odaya girer bilgisayarı açıp kapatırdım bunu niye yaptığımı hala anlamıyorum ama hoşuma gidiyordu 😀 . Herhalde büyüklerime özeniyordum onların yaptığı bir şeyi bende yapmak istiyordum.

Bir gün ağabeyim bilgisayarı açarken yaptığı herşeyi ezberledim oyunu nasıl açıyordu iyice izledim ve o gittikten sonra kendim açıp oynamaya başladım. Yakalanmam uzun sürmedi ağabeyim geldi, güldü, bilgisayarı kapattı, gitti. Kablosunuda saklamıştı. Ben uzun süre açmadım bilgisayarı, dokunmadı bile. Arada bana oynatıyordu bende zevkimi alıyordum. Bu anlattığım olaylarda 2006 yılında geçiyor.

Aradan bir yıl geçtikten sonra evimize ilk kez internet geldi. Ağabeyim teknolojiyle arası çok iyi ve yeniliklere açık bir insan olduğu için evimize internet bağlatmıştı, kullanmayıda biliyordu. Bana biraz gösterdi internetten oyun falan açıyordu. Böyle böyle bilgisayarla iyice içli dışlı oldum. 6 yaşında bilgisayarla tanışıp 17 yaşında buralara kadar geldim.

Bilgisayar Hakkında İlk Düşüncelerim

Ben çok küçükken bu alet ile tanıştığım için çok fazla garipsemiyordum hatta büyüklerime nazaran çok daha çabuk alışıp, daha çabuk kullanmayı öğreniyordum. Yıllar sonra ailede bilgisayardan anlayan çocuk olarak anılmaya başladım. Nerede format atılacak bir bilgisayar olsa ben ordaydım 🙂 .

Benim bilgisayara ilk bakış açım bununla herşeyi yapabileceğimi düşünüyordum. O kadar oyunun, animasyonun yapılması beni çok etkiliyordu ben neden böyle bişey yapmayayım diyordum kendi kendime. Bu düşünceden dolayı ileriki yıllarda bir oyun yapımına başlayacaktım (Buda başka bir blog konusu bunuda yazarım ilerde).

Benim bilgisayarla tanışmam bu şekilde oldu. Sizde bilgisayarla tanışmanızı yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment