Genel

Casio Edifice Era 300-db inceleme ve Ürün Yorumu

Written by Onur Çakır

Casio Edifice Era 300-db inceleme

Merhaba arkadaşlar ilk defa blogumda bir ürün incelemesi paylaşıyorum bu incelemeye Casio’nun Era-300db saati vesile oldu. Bugün sizlere Casio Edifice Era 300-db inceleme yazısı paylaşacağım. Saatin en dikkat çekici özelliği neon aydınlatmaya sahip olmasıdır.

Saatin kısaca teknik özelliklerine bakmak gerekirse;

  • 100 metreye kadar su geçirmiyor
  • Paslanmaz Çelik
  • Kısmi iyon kaplama
  • 167 Gram ağırlık

gibi özellikler dikkat çekiyor. Tabii bizi teknik kısmı pek ilgilendirmiyor. Biz saatin direk olarak içerisinde yer alan özelliklerine ve tasarımına bakacağız. Bu incelemede benim yorumlarımı bolca göreceksiniz. Casio Edifice Era 300-db inceleme konusuna giriş yapalım

Casio Edifice Era 300-db inceleme

Saatin hali hazırda iki renk modeli yer alıyor bunlardan birisi mavi diğeri ise kırmızı bende şu an mavi modeli yer alıyor. Saati eline aldığınızda diğer paslanmaz çelik saatlere göre daha hafif olduğu ve analog saatin yanında bir adette dijital saatin varlığı dikkat çekiyor. Casio Edifice Era 300-db inceleme devam edelim

Saatin sağ üstteki buton, iki adet led ışığı yakıyor bu led ışıklar kaplama olan yerlere yansıyor ve aşağıdaki gibi çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor.

Casio Edifice Era 300-db inceleme (Kendi Çekimim)

Led ışıktan geçip dijital bölüme gelirsek burası saatin merkezi niteliğinde. Saatin ayarlanması, termometre, kronometre, geri sayım, alarm gibi bütün özellikler bu ekran ayarlanıyor. Biraz sonra bu ekranı daha detaylı inceleceğiz şimdilik tek tek butonların işlevlerine bakıyoruz.

Sağ alttaki kırmızı renk ile kaplı buton termometreyi açıyor ve dijital ekranda ortamın sıcaklığı gözüküyor alttaki resimde bunun örneğini görebilirsiniz. Casio Edifice Era 300-db inceleme konumuza devam edelim

Casio Edifice Era-300db inceleme (Termometre 18.4 Dereceyi Gösteriyor)

Casio Edifice Era-300db inceleme (Termometre 18.4 Dereceyi Gösteriyor)

Sol tarafta ortada yer alan buton pusulayı açmanızı sağlıyor saniye size her zaman kuzey yönünü gösteriyor ve yönünüzü bulabiliyorsunuz. Casio Edifice Era 300-db inceleme aşamamıza devam edelim

Casio Era-300db Dijital Ekran

Casio Edifice Era 300-db inceleme Şimdi dijital ekrana daha detaylı bakalım bize burada yardımcı olacak butonlar sol altta ve sol üstte bulunan butonlardır.

Sol üstteki buton menü geçiş işlemlerine yaramaktadır. Sol alttaki buton ise özellik geçiş işlemine yaramaktadır. Aşağıdaki özelliklerde bu tuşların kullanımını göreceksiniz. Casio Edifice Era 300-db inceleme hakkında özelliklere geçelim

Era 300-DB Ürün Özellikleri:

  1. Kronometre: Saat normal moddayken sol alttaki tuşa bir kere basarak geçebilirsiniz. Sağ alttaki tuşa basarakta kronometreyi başlatıp durdurabilirsiniz. Sol üstteki tuşla sıfırlayabilirsiniz.
  2. Kayıt Edilen Etaplar: Saat normal moddayken iki kere sol alttaki tuşa basarak girebilirsiniz. Kronometrede kayıt ettiğiniz etapları görürsünüz.
  3. Geri Sayım Modu: Saat normal moddayken üç kere sol alttaki tuşa basarak girebilirsiniz. Tıpkı kronometrede olduğu gibi sağ alt tuş ile başlatıp durdurabilirsiniz sol üstteki tuş ilede sıfırlayabilirsiniz.
  4. Dünya Saati Modu: Saat normal moddayken dört kere sol alttaki tuşa basarak girebilirsiniz. Sağ alttaki tuşa basarak dünya saatleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Saatin kenarlarında yer alan ülke kodlarına göre ayarlayabilirsiniz.
  5. Alarm Modu: Saat normal moddayken beş kere sol alttaki tuşa basarak girebilirsiniz. Sağ alttaki tuş ile alarmlar arasında geçiş yapabilir sol üstteki tuş ile alarmı kapatıp açabilirsiniz.

Casio Edifice Era-300db Saat Ayarlama

Öncelikle Sol üstteki tuşa üç saniye basılı tutuyoruz ve dijital ekrana ADJ yazısı geliyor. Bu yazı geldiğinde tuşu bırakıyoruz. Buradan sonra sol alttaki tuşa üç kere basarsak saniye ayarlamaya dört kere basarsak saat ayarlamaya beş kere basarsak dakika ayarlamaya geçiyor. Sağ alttaki tuşa basarak ayarlamaları yapıyoruz.

Eğer saatiniz dijital bölümünde yer alan tarih ayarlarıda bozuksa sol alttaki tuşa basarak yıl ay gün ayarlamalarını yapabiliriz. Bu düzenleme modundan çıkmak istiyorsanız bir kere sol üstteki tuşa basmanız yeterlidir.

Ayrıca bu moddan çıktıktan sonra dijital ekranda tarihin veya dijital saatin gözükmesini istiyorsanız sol üstteki tuşa basarak bunu ayarlayabilirsiniz.

Özetle

Bugün sizlerle birlikte Casio Edifice Era-300db incelemesi yaptık. Yukarıda sürekli aynı kavramları kullandım umarım sizi yormamışımdır. Bu bir saat incelemesi olduğu için kavramlar ve tuşlar sürekli tekrar ediyor. Saat ile ilgili aklınıza takılan bir soru olursa yorum olarak sorabilirsiniz.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

1 Comment

Leave a Comment