Genel

Edebiyata Âşık Olmak

Written by admin

Edebiyata Âşık Olmak

Kimi duygularını şarkılar besteleyerek dile getirir, kimi şarkılar çalarak… Kimi dans etmeden kendini ifade edemeyeceğiniz düşünür. Kimisi de politika yapmak ister. Politik görüşlerin savunulduğu arenalarda ortada olmak onun için her şeyden daha fazla önemlidir. Kimisi için hayat sadece çalışmaktır. Çalışarak mutlu olur bazı kişiler… Tarlası vardır, tarlasını ekip biçer. Ürettiği herhangi bir şeyin üretim kalitesini artırarak kendini yenileyenler vardır. Bazıları yeni şeyler keşfetmekten hoşlanır. Bilime merak sarar. Belki de aya ayak basmak için teklif götürseler hayatı pahasına oraya gitmek için can atanlar vardır.
Bunların arasında bir de edebiyat âşıkları vardır. Onlar için en önemli şey yazmaktır. Edebi değeri olan her şeye aşkla bakan kişilerdir. Bunlar. Belki bir nesir, belki bir şiir, belki bir destan, belki bir roman, bir öykü, bir söyleşi… Edebi değeri olan her neyse… Tüm bunlar edebiyat âşıkları için oldukça değerlidir. Kelimelerin yan yana getirilmesi, farklı anlatım biçimleri ile süslenmesi, kelimelerden yansıyan acılar, hüzünler, kederler, sevinçler onları o kadar etkiler ki, bu duyguların nasıl daha iyi anlatılacağını düşünüp dururlar.
Yani edebiyat kimileri için bir tutkudur. Asla vazgeçilemeyecek bir tutku… Sahafları tek tek dolaşıp en çok istedikleri kitabı bulmaya çalışan bu kişiler için kitaplar eskidikçe değerleri de artar. Edebiyat tutkunları kitaplara bakarken bile özlem dolu, hayal doludur…

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment