Genel

Ergen Tıp Uzmanları’yla nasıl görüşebilirim

Written by admin

Ergen Tıp Uzmanları’yla nasıl görüşebilirim

Ergen tıp uzmanları ile ilgili tavsiyeler için öncelikle okul hemşiresi veya sağlık öğretmeninize danışmanızı tavsiye ederiz. Eğer yaşınız daha küçükse bir çocuk doktoruna da danışabilirsiniz. Veya online olarak var olan Tıbbı çevrimiçi veritabanlarından bilgi alabilirsiniz. Genç bayanların bu süreç içerisinde bir jinekologla görüşmeleri hem sağlıkları açısından hem de rahat konuşabilmeleri açısından kendileri için daha kolay olacaktır.
Küçük bir yerleşme yerinde yaşıyorsanız bu konudaki sıkıntılarınızı görüşmek için ilçeye ya da mümkünse il merkezine gitmeniz önemlidir.
İlçelerdeki ergen tıp uzmanlarıyla görüşebilirsiniz. Fakat çekingeleriniz varsa il merkezlerindeki büyük sağlık kuruluşlarındaki ergen tıp uzmanlarıyla görüşmeniz sizin içinizi rahatlatacaktır. Ama bir çekingenlik yaşamıyorsanız pediatristler, aile hekimleri ya da dahiliye doktorlarına danışmanız sizin için daha faydalı olacaktır.
Doktor seçerken sizin gibi genç bir doktoru seçmelisiniz. Genç doktor sizi daha iyi anlayacaktır. Çünkü kendisi de belki de kısa süre önce bu ergenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştır.
Doktorunuzla ikinci randevuya gitmeden önce neye ihtiyacınız olduğunu düşünmek için
doktorunuzdan ek süre talep etmek isteyebilirsiniz. Bu süre içerisinde merak ettiğiniz soruları ve endişelerinizi bir liste halinde hazırlamalısınız. Bu liste ile doktorunuzla görüşmeye gittiğinizde daha rahat olabilirsiniz. Konuşmak yerine bu listeyi doktora vermek sizi rahatlatacaktır.
Doktor’un karşışında ne olursa olsun, açık ve net olmalısınız. Sorunlarınızı doktorunuza kesin bir şekilde anlatmanız sizin sağlığınız için zorunlu bir durumdur. Aksi takdirde doktorunuz sizi yanlış anlayabilir ve yanlış bir tedavi uygulayabilir. Bu da düzeltilemeyecek sorunlara yol açabilir. Buna engel olmak için var olan sorunlarınızı doktorunuza açık bir dille anlatmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.
Kısacası bu durumda doktorunuz size yardımcı olabilecek tek kişidir. Kullandığınız ilaçlar, darp ve tecavüz gibi konular hakkında karşınızdaki doktorunuzla konuşmak oldukça zor olabilir. Ama sağlığınız için bunu aşmak zorundasınız.
İyi bir ergen tıp uzmanı zaten sizi rahatlatacak uygulamalar yapacaktır.
276 KELİME
Keywords:
Ergenlik, ergen tıp uzmanı, pediatrist, jinekolog

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment