Genel

GoDaddy Alan Adı Süresi Uzatma ve İndirim Kuponu Rezaleti

Written by Onur Çakır

GoDaddy Alan Adı Süresi ve İndirim Kuponu Rezaleti

Merhaba arkadaşlar domain alacak arkadaşlar için bir yol gösterici olmak ve bu alanda bir eleştiri yazısı yazmak istiyorum. Kendi alan adımı geçen sene GoDaddy üzerinden indirimli olarak çok ucuza almıştım. Hep alırken aklımda bu işte bir bit yeniği var diyordum ama üzerinden 8 ay geçince bu saçmalık ortaya çıktı ve hayatımda ilk defa bu kadar kandırılmış hissettim.

Kişisel blog adresimin domani 8 aylık oldu ve 4 ay sonra süresi bitecek bende şimdiden alan adı zamanımı uzatmak ve ileride sıkıntı yaşamak istemiyordum. GoDaddy alan adı süresi uzatma işlemini gerçekleştirmek istedim. Hesabıma girdik ve domain süre uzatma bölümüne girdim. 1 yıl daha hesabıma ekledim ve ödeme sayfasına geçtim.

İşte tam olarak şoku burada yaşadım. GoDaddy firması bana domainimin süresini uzatmak için aşağıda ki resimde gördüğünüz hesabı çıkardı. Alan adımı yenilemek için benden 60 TL istiyorlar. Bu zamana kadar onlarca domain aldım ve süresini uzattım ama ilk defa bu kadar yüksek bir fiyatla karşılaştım. Kafama takmadım geçtim.

İnternet üzerinde indirim kuponu aramaya başladım. Tam bu esnada bana bir mail geldi ve satın almalarımda kullanabileceğim  %30 indirim kuponu hediye edildiği belirtildi. Bende indirim kazandım diye sevinip kodu girdiğimde yine bir şokla karşılaştım meğer indirim kuponunu sadece yeni satım alımlarda kullanabiliyormuşuz. Yani şunu belirtmek istiyorum, GoDaddy kafasına koymuş bu parayı bizden alacak ama bende vermemekte ısrar ediyorum 🙂 .

Alan Adı Transferi ve Süreyi Uzatma

Ben bu parayı vermemek için düşünürken aklıma yeni bir yol geldi. Alan adımı daha ucuza süre uzatan bir firmaya transfer edeceğim ve süremi orda uzatacağım. Çeşitli firmaların transfer ücretlerine baktım ve ortalama 3 dolar olduğunu gördüm. Süre uzatmak için de ortalama olarak 9 dolar isteniyor ve toplamda 12 dolara bu işlem hallediliyor. Yani 60 liralık işlemi ortalama 40 liraya bitireceğim. Tabii burada önemli olan o 20 TL değil. GoDaddy firmasının yaptığı fırsatçılığı yenmek. Alan adımı taşıma sürecimi ve detayları yazımı güncelleyerek paylaşacağım.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

6 Comments

  • o indirim kodundaki indirdikleri miktarı süre sonunda bindiriyorlar 🙂 33 lira şuan cliaweb de ben ordan aldım şuan yine uzatsam yine 33 lira 🙂 Bir şeyi ucuza alıyor isen ortalama fiyat üzerinden bir bit yeniği vardır illaki 🙂

  • hocam zaten bunu yaparken hesaba katman gerekirdi yani bende kuponla aldım iki yıllık 26 liraya bir sonraki yıl 35 tl ödeyeceğim bunun hesabını yaptım sizde yapın

Leave a Comment