Genel

Tek Tıkla Blogumu Sildiler :(

Tek Tıkla Blogumu Sildiler 🙁

Merhaba arkadaşlar neredeyse iki gündür blogum aktif değil hatta blog adresime girdiğinizde sizi nedensizce başka sitelere yönlendiriyordu. Bunların tamamı hosting firmamdan kaynaklanıyor onunla ilgili en kısa sürede yazı paylaşacağım. Şimdilik size bunun neden olduğunu anlatmak istiyorum ve aynı hataya sizin düşmemenizi istiyorum.

Ben sitemden yüksek bir kazanç sağlayamadığım için sponsorlu hosting kullanmak istiyordum. Bu yüzden bir firmayla anlaştım ve bana host sağladılar. Hosting’i bana sağlarken ne sözleşmede ne de başka bir yerde footer’a link eklemem gerektiği bana söylenmedi. Eğer söylenseydi ben bu linki en başta eklerdim zaten. Geçen salı yani 04.07.2017 tarihinde hostingimi askıya alıp bana siteme link eklemem gerektiğini söylediler. Bende kendilerine şu an müsait olmadığımı en geç cuma gecesine kadar linki ekleyeceğimi söyledim. Görüştüğüm kişi bana sıkıntı olmayacağını söyledi.

Cuma günü gelip çattığında saat 16:00’da sitemi kapattılar. Bende bunun üzerine sinirlenip neden bunu yaptıklarını linki zaten ekleyeceğimi söyledim. Çocuk oyuncağımı bu bir kapat bir aç. Kendilerine yedeklerimi vermelerini artık onlarla çalışma yapmak istemediğimi söyledim. Bunun üzerine benim üstüme gelip yedeklerimi vermeyeceklerini söylediler. Tam konuşmamız devam ederken benim hostingimi komple silip hesabımı kaldırdılar ve onlarla iletişim kuramadım.

Ben daha önceden düşünüp yedeklerimi bilgisayarıma indirmiştim birkaç gün önceki yedek olduğu için yazdığım son iki yazım silinmişti fakat yapabileceğim birşey yoktu. Yani görüştüğümüz sözde koskocam host firması benim Alexa’da bir milyona giren sitemden linke ihtiyacı varmış (!). Eğer yedeğimi almasaydım 1 senelik emeğimi hiç düşünmeden çöpe atacaklardı. Ben hostlarında +18 içerik barındırmadım ya da bahis gibi yasal olmayan içerikte barındırmadım buna rağmen hiç düşünmeden sitemi sildiler.

Firmalara Asla Güvenmeyin

Size tavsiyem hiçbir firmaya güvenmemenizdir. Ben şu an burada o yedekleri aldığım için varım. Size tavsiyem büyük sonuçlar doğurmaması için en azından haftalık olarak yedeğinizi bilgisayarınıza indirmenizdir. O host firmasıyla ilgili daha sonra güzel bir yazı yazacağım. Şimdilik hoşçakalın.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment