Genel

Yeni Kodlama Dili # Bloglama 6

Written by admin

Yeni Kodlama Dili #Bloglama 6

Yarıyıl tatiline girdik ve bugün tam bir hafta geçti. Bir hafta önce söylediğim gibi kendime bir plan ve program belirlemiş ve bu yolda yürüyecektim. Öyle de yapıyorum geçirdiğim bu hafta içerisinde gerek kendi açımdan gerekse bloğum açısından güzel geçti. Öncelikle YGS matematik üzerine yoğunlaştım ve bazı konuları tekrar ettim.

Bu işleri görürken bloğumun uygulamasını yapmaya karar verdim ve şöyle bir araştırma yaptım. Önceden HTML 5 , Javascript ve C# gibi kodlama dillerine aşinalığım vardı çok üst düzey olmasada bilgi var. iPhone ve IOS programalama yapmak için Apple tarafından geliştirilen Swift kodlama dilini bilmemiz gerekiyor.

Önceden de var olan bilgilerimle birlikte bu kodlama dilini öğrenmeye başladım. Youtube üzerinde fena sayılmayacak anlatımlar var. Başlangıç seviyesinde de olsa bir şeyler öğrenmek gerçekten çok güzel. Kendi bloğumun uygulamasını yapmaya başladım hatta bitmesine çok az kaldı. Bu uygulamayı kim kullanır derseniz hiç bilmiyorum fakat uygulamanın kullanılması için değil daha çok kendimi geliştirmek için yaptım. İleride bu dili öğrenip neler yaparım bilmiyorum.

Tüm bunlar olurken bloğumun tasarımını değiştim ve yeni bir temaya geçiş yaptım. Diğer temamı yaklaşık iki aydır kullanıyordum fakat yaşanan bazı sorunlar ve güncelliğini yitirmesi nedeniyle yeni bir temaya geçmek zorunda kaldım. Bu tema diğer temama göre daha sade ve kullanışlı sizde wordpress sade blog temaları arıyorsanız linkini verdiğim yazıma giderek bu tarz temalara ulaşabiliriniz.

Okulun başlamasına bir hafta kaldı  bu süreçte geçen dönemin derslerini tekrar etmeyi ve yeni döneme mental açıdan hazırlanmayı planlıyorum 🙂 .

Öğrendiğim İlginç Bilgi

Dün edindiğim bir bilgi gerçekten beni çok üzdü. Türkiye’de her 95 kişiye bir kahvehane düşerken 60 bin kişiye sadece bir adet kütüphane düşmekte. Bu bilgi insanı üzebilir fakat öğrenilip önlem alınması gerekilen bir durumdur. Ülkemizde her köşe başında kahvehane olacağına kütüphane olsun. Halkımız bilinçlensin ve kitap okusun.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

1 Comment

  • Kodlama her geçen gün gelişiyor yenileri çıkıyor ve yenileri eskilerinin üstüne koyuyor yenileri öğrenmek her zaman iyidir. Tebrik ederim öğrenmeye devam et. Ayrıca artık kütüphanelere fazla ihtiyac duyulmuyor keşke gidilse internetten pdf olarak indirip okuyor herkes bende öyle yapıyorum.

Leave a Comment