Genel Kişisel Blog

Yeniden Sınav – Blog #2

Written by admin

Yeniden Sınav

Haftalık bloglama serimde bugün sizlere yeniden başlayan sınav ve ödevlerimdem bahsedeceğim. Buna ek olarak bu hafta öğrendiğim ilginç bilgileri size aktaracağım. Geçen hafta yazdığım yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. O gün sizlere ödevlerimden bahsetmiştim. Yeniden sınav ve ödevler başlıyor.

Bugünde beni boş bırakmayan okulum konumuza dahil olacak ama daha kısa tutmaya çalışacağım. Ağırlık olarak internet dünyasında okuduğum makaleler ve kısa bilgileri size anlatacağım. Çok yararlı SEO teknikleri öğrendim ve bunları sitemde uygulayarak “Kişisel Blog” kelimesinde sıralamada olmayan sitemi ikinci sayfaya kadar çıkardım ama sitemi biraz boşlamamdan ötürü üçüncü sayfaya geriledim. Kısa vadede hedefim ikinci sayfa uzun vadede ise ilk sayfaya çıkabilmek.

Okula dönersek sınavlara kısa bir ara vermiştik ve bu arada verilen performans görevlerini yerine getirerek not almaya çalıştık 🙂 . Kısa bir süre sonra sınavlarım başladı ve bu dönemin son sınavlarına girmeye başladım. Önümdeki şu on günlük bölümüde biraz dişimi sıkarak geçirirsem benim için çok iyi olacak sonra dönem bitecek ve 15 günlük bir dinlenme bölümüne geçiş yapacağım. Bu dinlenme süresinde yukarıda belirttiğim kısa süreli hedefimi gerçekleştirmeye tüm bunları yaparkende ikinci dönem derslerime hazırlanmaya çalışacağım.

Biraz SEO Öğrendim

Aradan geçen bir haftada SEO aşamasında en önemli şeyin backlink olduğunu gördüm alacağınız kaliteli linkler ile hedeflediğiniz kelimelerde en kötü ikinci sayfaya çıkılabileceğini gördüm. Tabii link almaya başlamadan önce sitenizin hızının gereken düzeyde olması gerekir. Site Hızlandırma Yazımda sizlere sitenizi nasıl hızlandıracağınızı anlatmıştım okumanızı tavsiye ederim.

Site hızlandırma yaptıktan sonra sitenizin yazılarının özgün olmasına ve tasarımınızın en sade şekilde olmasına dikkat etmenizi öneririm. Tüm bunları yaptıktan sonra makul ücretler karşılığında backlink alarak kelimenizde yükselebilirsiniz.

#BonusBilgi

Size küçük bir tüyo vereyim alacağınız linkleri rakip sitenizden almanıza özen gösterirseniz onların üzerine çıkabilirsiniz. Örneğin “Bebek Mamaları” kelimesinde yukarıya çıkmak için bu kelimeyi arama motorunda aratın ve ilk sayfada çıkan sitelerde alabiliyorsanız ücretsiz alamıyorsanız ücretli bir şekilde link alarak sıralamada yükselebilirsiniz.

#BonusBilgi

Bu hafta öğrendiğim bilgileri sizlere kısaca aktardım bu şekilde yazmamı beğeniyorsanız yorum atarak desteklerinizi belirtebilirsiniz.

Şimdi sizlere bu hafta öğrendiğim en ilginç bilgiyi söyleyeceğim.

Öğrendiğim ilginç Bilgi

Casus Sincap ! Ne kadar ilginç geliyor değil mi ? İran bundan tam on yıl önce (2007) yaklaşık bir düzine sincabı muhbir oldukları gerekçesiyle tutukladı. Yapılan araştırmalar sonucunda sincapların üzerinde Kamera ve GPS olduğu tespit edildi.

Benim düşündüğüm sincapların yakaladıktan sonra ne yaptılar acaba ? Düşünsenize mahkeme önüne çıkarıp vatana ihanet suçundan asıyorlar sincapları 🙂 . Sizinde bu hafta öğrendiğiniz bu tür ilginç bilgiler varsa burada yorum olarak paylaşabilirsiniz, iyi günler dilerim.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

2 Comments

Leave a Comment