Genel

Zengin Olmanın Yolları – Yazarak Kazanılır mı ?

zengin olmanın yolları
Written by Onur Çakır

Zengin Olmanın Yolları ? (Sözde)

Merhaba, bugün herkesin aklının bir köşesinde düşündüğü Zengin olmanın yolları veya İnternetten nasıl para kazanılır konularını masaya yatıracağız. Blog ve forum dünyasına giren herkesin illa ki aklının bir yerinde “Acaba para kazanabilir miyim?” sorusu varıdır ve bu işlere girerken bunu düşünmüştür. Şimdi diyeceksiniz ki sen nerden biliyorsun çünkü 4 yıl önce bende bu hevesle atıldım bu yola.

Ben Kazandım mı ?

Aradan 4 yıl geçti şimdi sorsalar ne kazandın paradan çok daha önemli şeyler kazandığımı söylerim en başta ama yazdığım hiç bir blogdan veya forumdan önemsenecek kadar kazanmadım. Eğer sizde bu yola para kazanma sevdasıyla çıktıysanız hüsrana uğrayabilirsiniz. Zengin olmanın yolları konumuza devam edelim

zengin olmanın yolları

zengin olmanın yolları

Blog yazarlığı kazandırır mı ?

Konumuzun en önemli bölümlerinde bir tanesi ve benimde şu an uğraş alanım olan blog yazarlığı para kazandırır fakat ne ile uğraştığınız çok önemli. Benim gibi kişisel blog yazarlığından çok kazanamazsınız fakat Program indirme siteleri, webmaster siteleri yani belirli bir konu üzerinde yoğunlaşmış siteler daha çok ziyaretçi çekerler böylelikle daha çok kazanırlar. Zengin olmanın yolları aşamasında blog yazarlığıda vardır.

İnternetten Kazanma Yolları Maddeler Halinde:

1)Youtube: Günümüzde en popüler kazanç araçlarından ve en çok kazandıranıdır. Sizi kısıtlayan konular yok kanalınızı açtıktan sonra her konuda video çekebilirsiniz hele birde herhangi bir  videonuz patlama yaptığı zaman çok büyük getirileri olacaktır. İlerleyen zamanlarda Youtube konusunu daha ayrıntılı inceleyeceğiz sektörde ki rekabete bakacağız. Zengin olmanın Yolları arasında en büyük paya sahip olan bölge Youtube’dur.

2)Blog ve Websiteleri: Yukarıda da bahsettiğim gibi eğer belli bir alana yönelir ve o alanda yükselmeye çalışırsanız gerçekten çok başarılı olursunuz. Program indirme sitelerine bakarsak Google Adsense ile ters düşüyor fakat hem programları yükledikleri sitelerden hemde link kısaltmalarından gelir elde ediyorlar. Sizde yaratıcı fikirlerinizi bu yönde kullanarak gerçekten güzel paralar kazanabilirsiniz.

3) Sosyal Medya: Bu işlere atılan fakat çoğu kişinin düşünmediği belkide en çok kazandıran nokta. Facebook, Twitter, Instagram bu platformların şu an Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı var ve bu kullanıcılara hitap eden ve müşteri olarak gören binlerce sayfa var neden sizde bunlardan biri olmayasınız. Sosyal medyada açtığınız bir sayfa ile hiçte azımsanmayacak bir para kazanabilirsiniz. Zengin olmanın yolları arasında en kolay para kazanabileceğiniz bölümdür. Yaratıcılığınızı kullanarak her türlü kazanabilirsiniz.

Paylaştığınız önemli bir içeriğe link kısaltma servislerini kullanarak bir link eklersiniz ve binlerce kişi tıklar buda size muhteşem bir kazanç sağlar. Tıpkı Youtube gibi bu konuyuda ilerleyen zamanlarda daha detaylı olarak inceleyeceğiz.

Sektördeki Rakipler:

Çalışacağınız ortamı buldunuz konunuzu ayarladınız her şey hoş güzel ama birde rakiplerinizi incelemeniz gerekiyor. Örneğin Facebook’ta komik videolar sayfası açacaksınız yada konuyu dahada daraltalım televizyon programlarında yaşanan komik olayları paylaşacaksınız örneğin Survivor’da yaşanan komik olayları.

Siz bu formatta içerik paylaşırken sizden önce başlamış ve ekmeği yemeye başlayan kişilerle yarışacaksınız eğer ben rekabeti severim diyorsanız devam edin yada ben kendimi yoramam diyorsanız daha az rekabet olan sektörlerde çalışacaksınız.

Sonuç Olarak 

Bugün Zengin olmanın yolları başlığı adı altında İnternetten para kazanma tekniklerini inceledik. Şimdilik bu konuda en mantıklısı Youtube ve Sosyal Medya gibi platformlar geliyor bunları ise website ve bloglar takip ediyor. Ama size şunu söylemeliyim bir işten gerçekten zevk alıyorsanız o işin size elbet dönüşü olacaktır.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment