Kişisel Blog

Karneleri Aldık Biraz Dinlenelim – #Bloglama 5

Written by admin

Karneleri Aldık Biraz Dinlenelim – #Bloglama 5

Yoğunluktan dolayı uzun süredir bloglama serime devam edemiyordum. Sonunda bir dönemi tamamladım ve tatille birlikte biraz rahatladım. Hazır bu rahatlığa erişmişken bloglama serisini devam ettireyim dedim. Karnemi aldım eve geldim, daha önce Başarı nasıl gelir ? adlı yazımda söylediğim gibi hep orta düzey bir öğrenci oldum. Bu orta düzey öğrenci halim devam ediyor bir dönemi daha teşekkür belgesiyle kapattım.

Okula verilen bu arada bazı hedeflerim var bunları gerçekleştirmeye çalışıyorum. Öncelikle üniversite adayı bir öğrenci olduğum için günlük olarak matematikte bir konunun üstünden geçmeyi hedefliyorum. O konuyu tekrar edip konu hakkında en az 20 soru çözeceğim bu şekilde konuyu hatırlayacağımı umut ediyorum.

Bir diğer hedefim ise hedeflediğim bazı kelimelerde bloğumu daha üst sıralara taşımak. Önceki yazılarımda belirttiğim gibi istediğim kelimede üçüncü sayfaya kadar gelmiştim ve yine o yazımda hedefim ikinci sayfaya çıkmak ve biraz daha yükselmekti. Bu hedefimi gerçekleştireli yaklaşık bir hafta oluyor. Hedeflediğim anahtar kelimede 15. sıraya kadar çıktım şu an yeni hedefimi koyuyorum ve birinci sayfayı hedefliyorum.

Bu amacıma ulaşabileceğim mi bilmiyorum çünkü rakip olarak gördüğüm siteler en az bir senelik. Google sıralamada sitenin yaşına çok dikkat ediyor ve bu tarz siteleri otoriter ve kaliteli olarak görüyor. Benim sitem ise daha 2 ve adeta bu yolda bir bebektir. İlerleyen zaman neler olacak bakacağız.

Kısa Bir Olay

Blog Logoları Nasıl Olmalıdır ? yazımda bir logo tasarlanırken dikkat edilmesi gereken yerleri söylemiştim. Logo tasarlama konusunda bilgisi olmayan insanlar benim sitemin logosuna basit diyor, bu beni açıkçası biraz güldürdü o kişilere logoların nasıl olması gerektiğini anlattım fakat anlamadılar herhalde.

Ayrıca bu ay siteme ilk defa bir tanıtım yazısı teklifi geldi ve beni çok rahatlattı. Domain süremi bir yıl daha uzatmak istiyordum buradan aldığım parayla bu işlemi gerçekleştireceğim.

Bu Hafta Öğrendiğim İlginç Bilgi

Casus kediler yine beni şaşırttı. Bu seriye ilk başladığımda casus sincaplar beni çok şaşırtmıştı içerisinde GPS yerleştirilen sincaplar casuslukta kullanılıyordu bu hafta ise CIA tarafından 1960 yılında kedilerin içerisinde çeşitli donanımlar yerleştirilerek rus bölgelerinde gönderildiğini ve bu şekilde onları dinlediklerini öğrendim. Bu kadar masum hayvanları insanoğlu nelere alet ediyor çok şaşırıyorum.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

2 Comments

Leave a Comment