Kişisel Blog

Yoğunluktan İçerik Girmeyi Unuttum #Bloglama 9

Written by Onur Çakır

Yoğunluktan İçerik Girmeyi Unuttum #Bloglama 9

Merhaba dostlar uzun süredir yazı paylaşmakta sıkıntı çekiyorum. Eve ne zaman gelsem ya ödevler ya da spor uyku beni bırakmıyor. Geçirdiğim son iki hafta çok hareketli geçiyor. İki deneme 3 kısa sınav (quiz) bu sınavlardan aldığım saçma sapan sonuçlar beni daha çok ders çalışmaya yönlendirdi. Bende bir pazar sabahı erkenden kalktım ders çalıştıktan sonra bloğuma içerik gireyim dedim 🙂 .

Tüm bu yorgunluğumun başlıca sebebleri arasında spor var. 15 gündür spora gidiyorum ve ciddi anlamda beni çok yordu hem fiziksel hemde mental anlamda. Okuldan dörtte çıkıyorum eve geliyorum yarım saat durmadan spora gidiyorum yol, orada geçirdiğim zaman, dönüşte harcadığım zaman derken eve akşam sekizde geliyorum. Üzerimde zaten sporum yorgunluğu varken aklıma sınavlar, ödevler geliyor daha da çok yoruluyorum.

1 aydır düzenle uyguladığım programın fazla kilolarım sonucunda spora yazılmamla birlikte tamamen bozuldu. En kısa zamanda kendime yeni bir çalışma programı yapmayı ve bir düzende ilerlemeyi düşünüyorum. Bu programın içine kesinle blog yazmayı da dahil edeceğim. Blog yazmanı ne zaman bıraksam sanki düzenim yıkılıyormuş gibi hissediyorum. Blog yazmanın faydaları bölümünde belirttiğim gibi bloglar size bir düzen getiriyor.

Sıralama Düştüm

Blogum için takip ettiğim bazı kelimelerde istikrar sağlayamadığım için sıra düştüm. 1. sayfaya kadar çıktığım anahtar kelimelerde şu an ilk elliye giremiyorum. Siz siz olun yaptığınız çalışmaların boşa gitmemesi için sürekli çalışın ve çabalayın. En kısa zamanda tekrar yükselmek için elimden geleni yapacağım.

Ayrıca bloğuma ne kadar içerik girmeyi ihmal etsemde bloğumun ikinci ayında yeni bir ziyaretçi rekoruna koşuyorum. İlk haftadan 450 kişi (tekil hit) sitemi ziyaret etti. Günde minimum 50 kişiye ulaştım ve yükselmeye devam ediyorum. Blog yazmaya başlamadan önce okuduğum bazı yazılarda siz işinizi kaliteli yaparsanız başarı sizi yakalayacaktır gibi bir süre motive edici cümleler geçiyordu. Hepsi doğruymuş eğer siz yaptığınız işte başarılı olmak istiyorsanız o işi severek ve kaliteli bir biçimde yapmalısınız.

Şimdilik benden bu kadar hepinize iyi pazarlar diliyorum 🙂 .

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

6 Comments

  • Ben de tam 1 aydır yazmıyorum. Bu aralar senin gibi ben de çok yoğunum. Zaman buldukça yazmaya çalışıyorum. Yazılarını da bekliyoruz 🙂

  • Onur öncelik derslerin alexa sıralaman düşsün önemli değil elbet boşluk yakalarsın durumu telafi edersin. Derslerin daha önemli 🙂 Bende senin gibi 15:00 da çıkardım 18:00 a kadar basketbol oynardım eve gelirdim 6 da yemek vesaire sonra ders 🙂 Başarılar dilerim.

  • Merhaba, teknoloji içine girince kaybolunan bir yer olduğu için okul zamanı uzak durmak en iyisi. Kayıp olmaz aksine daha iyisini yapmak için bu yollardan geçilecek illa ki. Bu kadar genç bir kardeşimize sormak da ayrı güzel, seo ile ilgili kafa karıştırmayan ilk adım net bilgilere hangi kaynaktan ulaşayım? Fikrini almak istedim, ne kadar teknik konulara girmeyim desem de olmayacak. Çok hevesli olmasam da bir işi tam yapmak adına bunları da daha iyi bilmeliyim. Teşekkür ederim, başarılar diliyorum..

    • Bu işin sonunda teknik bilgiye elbette ihtiyacınız olacak fakat ben hiç bulaşmayayım diyorsanız çok iyi SEO firmaları var bunlarla çalışabilirsiniz.

Leave a Comment