Eğlence Oyun

Bu Sıralar Sardığım Oyun – Clash Royale

Clash Royale Nedir ? Nasıl Oynanır ?
Written by Onur Çakır

Bu Sıralar Sardığım Oyun

Oyun oynamaya zaman bulamazken hoşuma giden online bir oyunu sizinle paylaşmak istedim. Yaklaşık olarak 8 aydır aktif olarak oynadığım bu oyun Supercell tarafından geliştirilmiş stratejik bir çevrimiçi oyundur. Oyunda amacımız rakibimizin kulelerini yıkmak ve onu yenmek.  Clash Royale gerçekten sizin düşünce gücünüzü geliştiren bir oyun.

Oyun Clash of Clans’ın bir türü olarak gösterilsede, ağabeyi olan bu oyunu çoktan yıkmış durumda. Aktif olarak oynayan sayısı milyonları bulmuştur. Oyun telefon ve tabletlerde oynanabiliyor. Oyunun online olması oyuna ayrı bir heyacan katıyor ve sürükleyici bir hal alıyor.

Oyun şu an 10. seviyeye geldim ve ağır bir şekilde ilerliyorum. Ağır ilerliyorum çünkü oyunda hızlı ilerlemek istiyorsanız cebinizi Supercell firmasına açmanız gerekiyor belirli bir seviyeye kadar hızla gittikten sonra bir süreden sonra ilerlemek zorlanıyor ve oyuna para yatırmanız gerekiyor. Şimdilik bu oyuna para yatırmak gibi bir düşüncem yok ileride de olacağını sanmıyorum, bekleyip göreceğiz.

Clash Royale Nasıl Oynanır ? Taktikler Nelerdir ?

Oyunun oynama biçimi şu şekildedir. Bir kullanıcıyla eşleşirsiniz ve belirli iksirler karşılığında rakibinize birim göndererek hasar vermeye çalışırsınız rakibinizde bir insan olduğundan dolayı kısa zaman içerisinde bir çok hamleyi aynı anda düşünüp hızlıca karar vermeniz gerekir. Oyunda bir adet iksir barı yer almakta ortalama her saniye size bir iksir vermekte ve en fazla on iksir biriktirebilmektesiniz. Rakibin harcadığı iksiri ne kadar az iksirle savunup atağa geçerseniz oyunda galip olma ihtimaliniz o kadar artacaktır.

Eğer sizde oyuna başlamak istiyorsanız size bir kaç tavsiyede bulunmak ve oyunda ki kartlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

  1. Dev: Oyunun en iyi kartlarından biridir. Oyuna ilk başladığınızda stok olarak gelen kartlardan biridir. Görevi daha çok tank olmaktır. Devi önden gönderirsiniz ve arkasına yığacağınız birimler ile rakibinize hasar vermeye çalışırsınız. Devin canı çok yüksektir fakat ağırdır ve fazla vuramaz.
  2. Şövalye: Bu kartta üstte bulunan kartın küçültülmüş halidir. Daha az iksir bedeline daha küçük bir tank kullanabilirsiniz. Genellikle hızlı desteler de kullanılır ve çok tehlikeli bir karttır. Tıpkı dev gibi sadece karaya vurabilir.
  3. Silahşor: Oyunun en popüler kartlarından biridir. 4 iksir maliyetiyle havaya karaya tekli hasar şeklinde vurabilirsiniz.

Bu oyun hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz yorum olarak belirtebilirsiniz. Eğer oyunu oynuyorsanız ve klanınız yoksa bana iletişim bölümünden yazarak klanımıza girebilirsiniz.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

4 Comments

  • Benim de hesabım var clash royale güzel hearthstone gibi oldu son güncelleme ile arena sistemi geldi gayet sağlam oldu ama gel gelelim benim eller terliyor oynuyamıyorum tablet ile 😛 heycan yapınca daha da terliyor saniyelik oynaman gerekiyor çoğu hamlede birde sıkntılı bıraktım bende 🙂 ama sağlam oyun. Clash of clans dan sonra 2 nci favori supercell işini biliyor.

Leave a Comment