SEO

Site İçin Ücretsiz Resim Oluşturmak – Uğraşsız

Written by Onur Çakır

Site İçin Ücretsiz Resim Oluşturmak

Site yazarlarının en büyük sıkıntı çektiği noktalardan birisi web siteleri için özgün ve kaliteli görsel oluşturmaktır. Ücretsiz resim siteleri bu ihtiyaçlarını ne kadar karşılasada yeterli gelmiyor veya sizin kullandığınız bir resmi başka bir sitede kullanıyor ve ücretsiz resim siteleri gibi yerlerden aldığınız resimler çalıntı gibi duruyor. Bunun önüne geçmeniz için yapacağınız en iyi eylem kendi resimlerinizi kendinizin hazırlamasıdır.

Eğer Photoshop bilginiz yeterli seviyede değilse bu sizin için bir işkence haline gelecektir ya da hazırladığınız görseller çok basit görünecektir. Bir yazının okuyucuyla ilk buluşması resim ile olur. Oluşturduğunuz görsel okuyucunun dikkatini çektiyse ve yazıya girmesini sağladıysa oluşturduğunun görsel başarılı demektir fakat dikkat çekmediyse görseliniz sınıfta kalmış demektir.

Yeni keşfetmiş olduğumuz Canva adlı site görseller hakkında hiçbir bilginiz olmasa bile profesyonel resimler hazırlamanızı sağlıyor ve ideal resminizi en kısa sürede oluşturmanızı sağlıyor. Tüm bunları tarayıcınız üzerinden gerçekleştirdiğiniz için bilgisayarına ekstra program indirmenize gerek kalmıyor.

Bloğumum ilk yazılarında Photoshop ile kendim görsel hazırlamaya çalışıyordum daha sonra ücretsiz resim siteleri adı altında çeşitli sitelerden resim aldım, en sonunda da burayı keşfettim ilerleyen zaman bize ne gösterir bilemiyorum.

Siteyi size kısaca tanıtmak istiyorum. Üye olduktan sonra size nasıl yapılır gibi platforma getiriyor ve burda size birkaç tane örnek yaptırıyor ve kullanımı öğretiyor. Siz dilerseniz hazır şablonları kullanabilirsiniz ya da kendi şablonunuzu oluşturabilirsiniz. Ayrıca aranızda sosyal medya üzerinde bol bol fotoğraf paylaşmayı seven varsa burada onun içinde düşünülmüş bazı özellikler var.

Canva sisteminin içerisinde 1 milyondan fazla görsel bulunuyor. Bu görsellere arama yaparak ulaşabilir ve birden fazla görseli tek karede buluşturarak ortaya yaratıcı resimler çıkarabilirsiniz. Oluşturacağınız içerikler tamamen sizin yaratıcılığınızda gizlidir. Bir önceki yazım olan Geri Döndüm adlı yazımın görselini burayı kullanarak hazırladım.

Sizde benim gibi ücretsiz resim sitelerinden aldığınız görsellerden sıkıldıysa ve photoshop programlarıyla uğraşmak istemiyorsanız Canva resim oluşturma sitesini kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz. Kendi resminizi oluşturmanızın en önemli nedenlerinden biri Google resim sıralamalarında yükselmektir bunuda unutmayın.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

1 Comment

Leave a Comment