Teknoloji

Telefon Konseptleri – Göz Alıcı Telefon Modelleri

Written by Onur Çakır

Telefon Konseptleri – Göz Alıcı Telefon Modelleri

Bireyler tarafından tasarlanana telefon konseptleri insanların dikkatini çekiyor. Telefon konseptleri ile tanışmamız yaklaşık 6 yıl önce içerisinde lazerli klavye yer alan iPhone modeliyle oldu. Bu tarz videoları paylaşan kullanıcılar bir insanlar tarafından beğeniliyor ve belki bir umut gerçek olur diye bekliyorlar. Bugün sizlerle birlikte son zamanlarda paylaşılmış telefon konseptleri görsellerini inceleyeceğiz.

Son zamanlarda popüler olmuş çerçevesiz ekran tasarımları dikkat çekiyor. Tasarım olarak gerçekten hoş duran fakat kullanım açısından sakıncalı olan bu telefon modelinin en iyi örneği Samsung Galaxy S8 konsept tasarımıdır.

Kingway LEE tarafından yapılan bu tasarımı aşağıda ki görsellerle inceleyebilirsiniz.

telefon konseptleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Tasarımda Home butonu yer almıyor bunun yerine ekranda dokunmatik statik tuş bulunuyor. Yapılan yeni tasarımların çoğunda artık ana ekran tuşuna yer verilmiyor.

 

Sıradaki tasarım Galaxy Edge S8 modeline ait. Bu modelde de ana ekran butonu bulunuyor. Bu sefer daha oval bir tasarıma sahip. Tasarımını yapan kişi Samsung’un hoparlöründen şikayetçi olmuş ki ekstra bir tasarım yapma gereği duymuş. Tasarımında daha sağlam ses sistemine yer vermiş ve bunu öne çıkarmış.

galaxy s8 edge concept

Yazımı son bir iphone konsept tasarımıyla bitirmek istiyorum. iPhone 7S için tasarlanan ve sadece dış görünümü değil iç temayıda düzenleyen bu arkadaşı tebrik etmek lazım. Görselde telefonun özelliklerine de yer verilmiş durumda. Yaklaşık 3 senedir alışık olduğumuz oval tasarım, iPhone 7 konseptinde de karşımıza çıkıyor. Tasarlayan kişi sadece dış tasarımda değil işletim sisteminde ki uygulamaların tasarımlarında da yuvarlak tasarımlar kullanmış.

iphone 7s konseptleri

Telefon Konseptlerinin Gerçek Olma İhtimali

Yazımın başında belirttiğim gibi bu tasarımların hepsi bireyler tarafından kendi düşünceleri ile yapılıyor. Firmalar bu tasarımları görse bile mükemmel telefonu asla yapmayacaklardır. Apple gibi bir firma hele ki bu tasarımlara hiç bulaşmayacaktır 🙂 .

Telefon konseptleri hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir ? Hangi tasarımı daha çok beğendiniz ? yorum olarak belirtebilirsiniz.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

1 Comment

  • Bu telefon modellerinin şeklini tasarlayan insanlara hayranım hele LG nin G serisinin şekilleri harika. düşünsene bi telefon şekli tasarlıyorsun o telefonu milyonlar kullanıyor diyorsun ben tasarladım benim yaratıcı düşüncem 😛

Leave a Comment