Teknoloji

VPN Olmadan Engelli Sitelere Girmek

Written by admin

Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal ağların erişime kapatılması durumunda VPN programı ile kolay bir şekilde sorun çözülebiliyor. Windows, Android ve iOS gibi tüm platformlarda indirilme imkanı olan VPN hizmetlerinin hepsi sanıldığı kadar güvenilir olmuyor. Bu gibi durumlarda VPN kullanmadan engelli sitelere erişim yolları aranabiliyor.

Link Kısaltma Siteleri
VPN kullanmadan engelli sitelere girmenin en kolay ve popüler yollarından birisi link kısaltma siteleri oluyor. Genellikle işe yarayan bu yöntemde, Bitly, TinyURL ve Goog.gl gibi herhangi bir link kısaltma servisi kullanılabilir. Engelli sitenin adresini kopyalayıp link kısaltma servisindeki ilgili kutucuğa yapıştırmak dışında gereken herhangi bir işlem yok.

Çeviri Siteleri
Kelime bazlı çeviri yapması nedeni ile pek tercih edilmeyen Google Translate, Microsoft Translate gibi çeviri servisleri, engelli sitelere erişim imkanı sağlıyor. Web sitelerini de çevirebilen siteler sayesinde engelli siteye farklı bir adres üzerinden giriş yapmak mümkün oluyor. Video ve sosyal ağlarda çok iyi sonuç elde edilmese de tercih edilebilir.
Devamı İçin : VPN Olmadan Siteye Giriş Yapma
Android ile ilgili tüm uygulamalar için Android Uygulamalar Sayfamıza bekliyoruz

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment