Teknoloji

Whatsapp Ekran Görüntüsü Aldığını Karşı Tarafa Bildirecek mi ?

Written by admin

Whatsapp Ekran Görüntüsü Aldığını Karşı Tarafa Bildirmeyecek

Whatsapp uygulaması geçtiğimiz günlerde bir güncelleme aldı ve bu güncellemeyle birlikte Whatsapp, kullanıcılarına birçok yeni özellik getirmişti. Bu güncellemeyle birlikte internet aleminin en büyük erişim platformları olan sosyal ağlarda efsaneler türemeye başladı. Yalan haber olduğu anlaşılamayan, süslenmiş cümlelerle paylaşılan fotoğraflarda çeşitli ibarelere yer verildi. Whatsapp ekran görüntüsü aldığını karşı tarafa bildirmeyecek.

Bu haberler arasında kullanıcıların tarafından en dikkat çekileni Whatsapp’ın konuşmaları ekran görüntüsü alan kişileri karşı tarafa bildirecek olmasıydı. Kısa sürede bütün sosyal medyayı saran bu haber Whatsapp kullanan kişilerin dikkatini çok çekti. Bu haberlerin asılsız olduğunu rahatlıkla size bildirebilirim. Tamamıyla insanları kandırmak için ortaya atılmış bu haberlere lütfen inanmayınız.

Bu haberin yalan olduğunu yapılan güncellemin detaylarına bakarak rahatlıkla görebilirsiniz. Android ve IOS yüklü telefonlarınızda uygulama marketine girerek whatsapp araması yapın ve uygulamaya girin. Ekranda bir miktar aşağıya indikten sonra son sürümü ve bu sürümün detaylarını görebilirsiniz. Bu özellik şu an sadece Snapchat uygulamasında bulunuyor. Snapchat uygulamasında aldığınız ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa sizin ekran görüntüsünü kaydettiğiniz ile alakalı bildirim gidecektir.

Whatsapp Ekran Görüntüsü Bildirimini İlerde Yapar mı ?

Bu özelliğin ileride gelecek güncellemeyle birlikte gelmesi beklenmiyor çünkü bu özellik Facebook tarafından milyonlarca dolar ödenerek alınan Whatsapp’ın yüzbinlerce kullanıcı kaybetmesine neden olacaktır. Rakibi olmayan mesajlama uygulaması böyle bir güncelleme çıkarırsa piyasada ki rakipleri popülerlik kazanacak ve Whatsapp’ın kullanım oranları düşecektir.

Eğer böyle bir özellik gelirse bu yazımı güncelleyeceğimi size bildirmek isterim. Sizinde bu konu hakkında görüşleriniz varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment