Wordpress

530 Login Authentication Failed Filezilla Hatası

530 Login Authentication Failed Filezilla Hatası

Bu hata genel olarak hostunuzu yeni aldığınızda veya ilk kez FTP’ye bağlanmaya çalıştığınızda karşınıza çıkar. 530 login authentication failed filezilla hatası insanların canını gerçekten sıkmakta. Acele bir işiniz veya dosya yüklemeye çalışıyorsanız bu hata defalarca karşınıza çıkarak sizi dosya yüklemekten alı koyacaktır.

İngilizce bu hatadan anladığımıza göre girişte kullanıcı adı veya parolamızı hatalı giriyoruz. Eğer siz parolanızın doğru olduğundan eminseniz geriye tek bir sonuç kalıyor o da daha önceden kullanıcı adınızı veya parolanızı hatalı girdiğiniz için sunucunuz sizi bloke etmiş olabilir.

Bu özellik tüm sunucularda vardır. Bir ya da iki defa hatalı giriş yaptığınızda sunucu kendini otomatik olarak bloke eder ve bağlanmanızı engeller. Size tavsiyem bu engeli hızlı bir şekilde geçebilmek ve şifrenizden emin olabilmek için şifrenizi yenilemenizdir. Piyasada bulunan hostta cPanel kurulu olduğu için sizlere cPanel şifre değiştirme işlemini anlatacağım.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için öncelikle hostumuza giriyor ve ardından cPanel’e giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen ekranın sağ üst bölümünde profil tuşuna tıklayarak şifre ve güvenlik butonuna tıklayalım.(Sizin cPanel tasarımınız farklı olabilir fakat işlemler aynıdır.)

Tıkladıktan sonra karşımıza cPanel şifre değiştirme ekranı çıkacaktır. Bu bölümde eski şifremizi girelim ardından belirlediğimiz yeni şifreyi girelim ve kaydedelim. Bu şekilde hem cPanel şifremizi hem de FTP şifremizi değiştirmiş olacağız. Bunu yapmamız amacı hostun engellemesinden hızlı bir şekilde kurtulmak ve beklememiz gereken 20-30 dakika süreyi kazanmaktır.

cPanel Şifre Değiştirme

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra FTP bağlantısını gerçekleştirken hala 530 Login Authentication Failed Filezilla Hatası alıyorsanız tavsiyem host görevlileri ile bağlantıya geçmelisiniz.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment