Wordpress

WordPress En Sade Kişisel Blog Temaları : +4 Adet Blog Teması

Written by Onur Çakır

WordPress En Sade Kişisel Blog Temaları : 4 Adet Blog Teması

WordPress sade blog temaları, Kişisel Blog ve daha birçok blog türü açısından en çok sevilen tema türüdür. Bu temaların en büyük özelliği SEO ve Arama motoru dostu olmalıdır. İngilizce’de Google Ready olarak adlandırılan bu tarz temaları kullanarak Google’da istediğiniz kelimelerde yükselme şansınızı arttırabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken Adsense gibi reklam platformlarıda site tasarımının sade ve kullanışlı olmasına çok dikkat ederler. Lafı uzatmadan kişisel blog ve daha birçok türde yazılan bloglar için kullanabileceğiniz WordPress sade blog temaları listemize geçelim.

WordPress Sade Blog Temaları

Optimize Teması: Yeni tanıştığım ve son zamanlarda çok beğendiğim sade ve bir o kadarda şık bir temadır. Temanın iki ayrı sürümü bulunmaktadır. Ücretsiz olan sürümde temayı kullanabiliyorsunuz fakat içerisinde yerleşik widget gelmiyor ve renkleriyle oynayamıyorsunuz ücretli sürümde ise temanın tüm ayarlarıyla oynayabiliyorsunuz ve daha birçok özellik ekstradan geliyor.

MH Magazine : Bu temanın en büyük özelliği ücretsiz sürümünde çoğu özelliğin yerleşik olarak gelmesidir. Lite versiyonunda sadece temanın renkleriyle panel üzerinden oynayamıyorsunuz. Tema Google Ready uyumlu olarak gelmektedir. SEO ve Adsense açısından oldukça iyidir. Basit bir kullanım sunmaktadır bu yüzden Google dostudur. Ayrıca çoğu bedava temada bulunmayan manşet alanı bu temanın içerisinde stok olarak geliyor.

FreshLife: Listemizdeki ilk ücretli temadır kendisi. Bu listeye girmesinin en büyük nedeni Pagespeed Insgiht gibi platformlardan yüksek puan almasıdır. Tema mavi ve tonlarını kullanmaktadır. Sade olmakla birlikte çok şıktır. Temanın ana sayfası çeşitli modülleri desteklemektedir. Bu yüzden istediğiniz kategorinin yazısını ana sayfanıza liste şekline ekleyebilirsiniz. Özellikleri kurcalandıktan sonra çok ilginç bir tema olduğu görülecektir.

WhiteColor: Listedeki ilk Türk teması hatta bu alanda yazılmış yazılarda genellikle Türk temaları bulunmak fakat ben yer vermek istedim. Aralarında şiddetle tavsiye ettiğim bir temadır. Salih Toy tarafından tasarlanmıştır. Google PageSpeed gibi bir hız testi aracından 100 üzerinden 97 puan almıştır. Bunu söylediğimde herkes temanın ne kadar özel olduğunu anlamıştır zaten. Kendilerine ait bir site bulamadım. Forum üzerinden satış gerçekleştiriyorlar. Temanın Fiyatı 35 liradır.

Sade Kişisel Blog Temaları Neden Seviliyor ?

Bu temaların sevilmesinin en büyük nedeni göz yormaması ve kullanıcı odaklı olmasıdır. Kullanılacak yalın ve anlaşılır temalar arama motoru dostu olmak için yetmiyor tabii ki ayrıca temiz bir kodlama yükselmek için en önemli şartlardan biridir. Bu temiz kodlamalı temalara WhiteColor teması çok iyi bir örnektir.

Not: Bu temalarla ilgili görsel eklemedim çünkü telif hakkına girebilir linke tıladıktan sonra kendi sitelerinden görselleri inceleyebilirsiniz.

About the author

Onur Çakır

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

4 Comments

  • Düşünceleriniz ve yayınınız için teşekkür ederim hocam. Türk kaynaklarında bu tür temalar bulmak hayli şekilde zor. şahsen sade temaları sevdiğim için sırası ile böyle çalışmalar yapmaktayım ve ilgi görüyor. Tekrardan teşekkür ederim. 🙂

    • Bende her zaman Türk geliştiricileri desteklemekten gurur duyarıım 🙂 . Bu arada bloğuma 100. Yorumu yaptınız tebrikler 🙂 .

Leave a Comment