Wordpress

WordPress Facebook Resim Sorunu Çözümü

WordPress Facebook Resim Sorunu Çözümü

Blog adresinizde yazdığınız yazıyı sosyal medyada paylaşırken bilhassa Facebook platformunda paylaşırken konu isminin çıkmaması veya konu resminizin gözükmemesi ya da konuyla alakasız resim gözükmesi sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun çeşitli çözümü var fakat ben size en yaygın ve en basit olanını göstereceğim.

Eğer Facebook önizleme sorununuz varsa linki durum paylaşma bölümüne yapıştırdığınız önizleme bölümü yukarıda ki görselde olduğu gibi gözükecektir.

Bunun için bir eklentiye ihtiyacımız var. Bu eklentinin adı MashShare’dir. WordPress tabanlı sitelerinize bu eklentiyi yükleyerek WordPress Facebook resim sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca eklenti sayesinde Facebook üzerinde paylaşacağınız yazının görselini seçebilir açıklama ve başlığını değiştirebilirsiniz. Kullanımı oldukça basittir.

Eklentiyi yükledikten sonra yeni yazı paylaşırken yazıyı yazdıktan sonra aşağıya inerek resimdeki bölümle karşılaşıyoruz. Burada yazımızın linkini paylaşırken çıkmasını istediğimiz görseli, gözükmesini istediğimiz açıklama ve başlığı yazarak yazımızı yayınlıyoruz.

Basit bir sorun gibi gözüksede ziyaretçilerini sosyal medya üzerinden çeken siteler için gerçekten önemli bir özellik.

Tavsiye Yazı: Ayda 10.000 TL Kazandıran Adsense Onayı Nasıl Alınır ?

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

2 Comments

  • facebook kendi kodunu görmezden geliyor ve göstermiyor bu eklentide de aynı şeyi yapmış mantık aynı eklentiyi kaldır bu kodu ekle yine görsel gözükecektir.

Leave a Comment