Wordpress

WordPress Reklam Eklentileri – Yazı İçerisinde Reklam

Written by admin

WordPress Reklam Eklentileri – Yazı İçerisinde Reklam

Sitenizin ilerlettikten sonra para kazanmak istiyorsanız sitenize reklam eklemeniz gerekir. Bu reklamlar bloglarda kimi zaman tanıtımız yazısı olarak karşımıza çıkıyor. Google ve daha bir çok firmanın reklam siteleri banner reklam yani görsel reklamları tercih eder. Bu reklamları sitede WordPress Reklam Eklentileri kullanarak hem yazı içerisinde reklam hemde sitemizin çeşitli bölümlerinde reklam olarak ekleyeceğiz.

Google Adsense, Popads, Gittigidiyor gibi reklam siteleri size çeşitli boyutlarda reklam kodu verirler ve bu kodları sitenize eklemenizi isterler. Kodları eklediğiniz yere göre reklamlar gösterilir ve kullanıcı bu reklamlara tıklarsa para kazanırsınız. Bu yazımda bu reklam kodlarını nasıl en etkin şekilde kullanacağınızı ve yazı içerisinde reklam kodlarını nasıl kullanacağınızı anlatacağım.

  1. Ad InserterWordPress siteler arasında en popüler ve kullanışlı reklam eklentisidir. Gelişmiş özellikleri ve ücretsiz olmasıyla kendisi diğer eklentilerden ayrılıyor. Çok basit bir kullanıma sahiptir. Uygulama aşağıda görünen ekran kadardır. “Save All Settings” yazan bölümün altında “Show” butonuna tıklayarak eklediğiniz reklamın yazı içerisinde nasıl gösterileceğini ve nerede duracağını görebilirsiniz.

    Ayrıca Misc bölümünden reklamların hangi kullanıcılara gözükeceğini, Devices kısmında telefon, tablet, bilgisayar ayarlarını yapabilirsiniz. WordPress reklam eklentileri sıralamamıza devam edelim.

  2. Advanced AdsReklam eklentileri arasında kullanılan en popüler ikinci eklentidir. Advanced Ads ilk eklentiye göre daha ayrıntılı özellikler barındırıyor. Her reklam için ayrı bölüm ayarlayabilirsiniz ve her biri için hangi kullanıcıları gözükeceğini ve nerde duracağını belirleyebilirsiniz. Ekstra olarak reklamın boyutunu da uygulama içerisinden ayarlayabilirsiniz. Özellikle Adsense’nin esnek reklam özelliğini kullanarak çok etkin bölümler oluşturabilirsiniz.

WordPress Eklentisiz Reklam Ekleme

Sitenizin sağ veya sol bölümünde bulunan sidebar alanına eklenti kullanmadan rahatlıkla reklamları ekleyebilirsiniz. Bunun için öncelikler WordPress ana sayfasından Görünüm>Bileşenler bölümüne geliyoruz. Burada bulunan metin öğesine tıklayarak aldığımız reklam kodunu ekliyoruz ve sidebar alanına ekliyoruz bu şekilde reklam oluşturuluyor. Aşağıda ki resimde tüm bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğinizi gösterdim. 

WordPress-eklentisiz-reklam-ekleme

Eklentileri kullanmakta sıkıntı çekerseniz yorum atmaktan ve soru sormaktan çekinmeyin 🙂

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

1 Comment

  • Bu eklentiyi daha önce denemiştim benzerlerinin yanında en iyisi diyebilirim rahatca kodlarında düzenleme yapabiliyorsun. Tavsiye ederim.

Leave a Comment