Wordpress

WordPress Resim Eklerken HTTP Hatası – KESİN ÇÖZÜM

Written by admin

WordPress Resim Eklerken HTTP Hatası

WordPress kullanıcılarının sürekli hosting firmasından kaynaklandığı düşündüğü WordPress Resim Eklerken HTTP Hatası genel olarak kendilerinden kaynaklanmaktadır. Bu hataların çok küçük bir kısmı hosting firmalarının onlara verdiği önbellek düşüklüğünden kaynaklanmaktadır. Bu hatadan olması için önbelleğinizin maksimum 16 MB veya 32 MB olması gerekir.

Şu an bu önbellek seviyesini neredeyse ücretsiz hosting firmaları bile sunmamakta ama yinede siz kendi hosting firmanızla iletişime geçerek kendi önbelleğinizin ne kadar olduğunu öğrenmelisiniz.

Bu hatanın çözümü çoğu websitesinde resim boyutundan kaynaklandığı düşünülmektedir. Bende öyle sanıyordum ama ne kadar optimize etsemde bazı resimlerde sürekli HTTP Hatası alıyordum. En sonunda farkettim ki hatanın resim isminden kaynaklandığını ve bu ismi düzelttiğimde WordPress resim eklerken HTTP Hatası hakkında hiçbir şeyin kalmadığını gördüm.

Özellikle resimleriniz tırnak işareti, alttan tire, et işareti gibi değişik sembolleri kullanmamaya dikkat edin. Bu tür işaretler resimlerinizin WordPress resim eklerken HTTP Hatası almanıza neden olmaktadır. Bu yöntemi denedikten sonra sorununuz hala çözülmediyse yazımı okumaya devam edin.

WordPress Resim Yükleme Sorunu

Yukarıda ki adımı uyguladıktan sonra sorununuz çözülmediyse size tavsiyem öncelikle host firmanız ile iletişime geçmenizdir. Size verilen önbellek miktarını öğrenmelisiniz ve bu hatanın çözümü için onlara biraz baskı yapmalısınız.

Bu işlemlerden sonra FTP programı ile .htaacces dosyamızı açıyoruz ve en sonuna şu kodları ekliyoruz;

Önemli: Bu adımları yapmadan önce dosyanın yedeğini alın bir sorun olursa geri yüklersiniz.

#BEGIN Image Upload HTTP Error Fix
<IfModule mod_security.c>
<Files asyncupload.php>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</Files>
</IfModule>
<IfModule security_module>
<Files asyncupload.php>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</Files>
</IfModule>
<IfModule security2_module>
<Files asyncupload.php>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</Files>
</IfModule>
#END Image Upload HTTP Error Fix
# END WordPress
bu kodları ekledikten sonra kayıt ediyoruz. Sitemize giriyoruz resim yüklüyoruz sorun hala devam ediyorsa host firmasına yine başvuruyoruz çünkü bu işlemlerden sonra sorunun hala devam etmesi demek sorununuz host kaynaklı olduğunu göstermektedir.
Bu yazımda sizlere WordPress Resim Eklerken HTTP Hatası sorunun çözümünü anlattım ben yaşadığım hatayı bu şekilde çözdüm umarım sizede yardımcı olmuşumdur.

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

1 Comment

Leave a Comment