Wordpress

Yazı İçinde Tavsiye Yazı Eklentisi

Yazı İçinde Tavsiye Yazı Eklentisi

Kullanıcıların sitenizde geçirdiği süreyi arttırmak Google’ın gözünde sizi kullanıcıyla etkileşimli site yapar ve bu size sıralamalarda artı puan kazandırır. Önceden yazmış olduğun sitede ziyaretçi nasıl tutulur adlı yazımda bu yöntemi anlatmıştım. Eğer yazılarınız arasında linkler verirseniz kullanıcı her iki yazıyıda okuyacağı için hem sitenizde ekstra zaman geçirecek hem de daha fazla sayfa gezecektir. Yazı içinde tavsiye yazı eklentisi ile bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.,

Bu işlemi genellikle temaların gerçekleştiriyor olması lazım ama sizin temanızda bu özellik yoksa WordPress Related Post eklentisini indirerek sorunu çözebilirsiniz. Bu eklentinin en güzel yanı mobil platformada destek sağlamasıdır. Resimde gördüğünüz gibi temanın birkaç ayarı var. Öncelikle tavsiye yazılar bölümünüz başlığını seçmelisiniz. İkinci ayarda ise kaç adet yazı gözükmesini istediğinizi seçmelisiniz.

Gelişmiş ayarlar bölümünden ise görünümü düzenleyebilir, ekstra olarak hangi kategorilerin alınmaması gerektiğini belirtebilirsiniz. Ardından yapmanız gereken ayarları kaydetmek. Bu kadar tavsiye yazılar eklentisi hazır duruma geldi. Artık yazılarınızın altında resimde gördüğünüz gibi bir bölüm oluşacak.

Ayrıca yazınızın içine girerek bu tavsiye yazıları elinizle düzenleyebilirsiniz diğer yazıların yerine istediğiniz yazıyı getirebilirsiniz.

 

About the author

admin

Lise öğrencisi, Öğrenme aşığı, Wordpress, SEO ve Bilgisayar meraklısı.

Leave a Comment